Koraliki i kryształy z cytrynuCytrynowym kwarcem jest zabarwiony zabarwieniem, zielonkawożółty kamień, który przypomina cytrynę. Czasami jest to cytryna cytryna w handlu.

Ten kryształ używany jest do uzdrawiania duchowego, oczyszczania narządów, stymulowania układu odpornościowego, usuwania zatorów z qi (chi), wyrównywania czakr i wyważania energii yin-yang. Żółty kwarc może być używany z jakąkolwiek czakrami, ale jest szczególnie silny z sakralnymi, splotem słonecznym i czakrami koronowymi. Używanie tego kamienia na 3. Czakrze (Solar Plexus) pomaga nam dostosować się do Boskiej woli.

Podobnie jak kolor kwarcu zadymionego, kolor tego typu cytryn jest spowodowany przez napromieniowanie i ślady aluminium wbudowane w jego kryształowe ramy. Żółty może być bardzo głęboki z odcieniami zieleni, ale zazwyczaj jest trochę blady. Ten cytryn wykazuje bardzo słaby dichroizm, tzn. Jego kolor zmienia się nieco w zależności od kąta przychodzącego światła (patrz Właściwości fizyczne dla wyjaśnienia).

Nowa Jade: jest półprzezroczystą s erpentyną, która jest zwykle jasno-średnio zielona, ​​w miękkich barwach i plamkach. Mówi się, że nowa Jade Serpentine ma te same wartości duchowe, co zielona Jade. Ponieważ produkuje spokojny nastrój, pomaga nam wtedy, gdy jesteśmy przygnębieni, zwłaszcza gdy czujemy się w sytuacji. Jak zielona Jade, New Jade Serpentine może pomóc Ci uziemić, więc możesz żyć z sytuacją i poczuć się spokojniej, podczas gdy robisz to.

Najbardziej znanymi źródłami szafiru są Kaszmir i Birma (obecnie Myanmar). Kaszmir szafir, który został odkryty w 1881 roku, gdy osuwisko w Himalajach odkrył piękne niebieskie kamyczki, ma bogaty, aksamitny kolor wywyższony przez koneserów. Bursztynowe szafirowe, z tego samego regionu, które produkują wspaniałe rubiny, są również bardzo dobre. Jednak obecnie te dwa źródła stanowią bardzo małą ilość szafirowego rynku.

Komentarze